W obecnych czasach osoby zarządzające dużymi fermami trzody chlewnej lub drobiu stają przed poważnym dylematem: zdecydować się na skarmianie paszy pełnoporcjowej przygotowanej przez firmy paszowe, czy samodzielnie produkować mieszanki na fermie. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy: samodzielne przygotowanie paszy jest tańsze, jednak pasze przemysłowe charakteryzują się często wyższą jakością. Mieszalnik MPL 500, oferowany przez firmę SOBMETAL, być może pomoże niektórym rozwiązać ten dylemat. Pozwala on na samodzielną produkcję paszy, zapewniając przy tym doskonałe wymieszanie wszystkich komponentów.

Urządzenie służy do samodzielnej produkcji mieszanek treściwych stosowanych np. w żywieniu trzody chlewnej czy drobiu. Jak zapewnia producent, urządzenie gwarantuje dokładność mieszania na poziomie 1:100000, co oznacza, że nawet dodatki stosowane w dawce 10g/tonę paszy zostaną równomiernie wymieszane. Urządzenie charakteryzuje się również znakomitą wydajnością. W ciągu godziny można wyprodukować do 5 ton gotowej mieszanki. Ponadto sterowanie systemem jest w pełni skomputeryzowane, co sprawia że z powodzeniem może je obsługiwać jedna osoba.

Mieszalnik należy oczywiście doposażyć w śrutownik, którego zadaniem jest rozdrabnianie komponentów paszy. System przystosowany jest także do pracy z granulatorem. Dzięki zastosowaniu tej metody uszlachetnianiu pasz poprawie ulega strawność pasz, jest ona bardziej smakowita, ograniczony zostaje również problem pylenia mieszanek.

Produkt został nagrodzony znakiem nowości podczas tegorocznej edycji targów Ferma.