FRESTA Gel jest przydatny w zwiększaniu pierwszego pobierania paszy i przez to ułatwia szybkie przejście z mleka na pre-starter, co jest ważne w zapewnieniu optymalnego wzrostu. W okresie okołoodsadzeniowym prosięta doznają wielorakiego stresu, co powoduje obniżenie pobrania paszy i wody.  

Prosięta muszą przyzwyczaić się do nowego otoczenia jak również do nowej paszy, do której ich przewód trawienny nie jest jeszcze dostosowany. Preparat jest podawany prosiętom zarówno kilka dni przed jak i po  odsadzeniu.  Tak więc prosięta otrzymują coś co jest już im znane i pobierają najważniejsze dla nich składniki.

Dzięki wysokiej zawartości wody  FRESTA Gel zapobiega odwodnieniu prosiąt. Ponadto otrzymują witaminy, a określone składniki preparatu zwiększają pobranie paszy i wspomagają procesy trawienne, co zapewnia wystarczające zaopatrzenie organizmów w składniki pokarmowe. Dodatek produktu szczególnie wspomaga wzrost i rozwój prosiąt małych, co pomaga w uzyskiwaniu wyrównanych i zdrowych grup zwierząt.