- Jeżeli chodzi o ceny w skupach wieprzowiny to nie spodziewamy się jakiegoś specjalnego ożywienia przed Wielkanocą. Musimy pamiętać tutaj o tym, że od początku roku eksport mięsa był dosyć słaby. Dlatego duża część zakładów mięsnych ma pełne stany magazynowe – wyjaśnia Adam Zdanowski, współwłaściciel i główny specjalista ds. eksportu ZM Wierzejki.

Według przedsiębiorcy popyt na wieprzowinę może nie być tak bardzo skumulowany przed świętami Wielkanocnymi jak zazwyczaj. Powodem są tutaj dość odległe terminy katolickich i prawosławnych Świąt Wielkanocnych. To może wpłynąć, na to że zarówno eksport jak i krajowa sprzedaż wieprzowiny rozłoży się w czasie, a popyt na ten gatunek mięsa będzie stabilny.

- Dość dalekie rozłożenie w czasie świąt katolickich i prawosławnych, na pewno wpłynie na ograniczenie podwyżek w skupach. Jeżeli te terminy byłyby bardziej zbliżone to można by było liczyć na skumulowaną sprzedaż. W  tym momencie oceniamy, że ceny w skupach przed świętami powinny kształtować się dość stabilnie – mówi Adam Zdanowski,