W tym tygodniu mało, który zakład skorygował swoje cenniki. Jeżeli już tak się stało, to były to obniżki od 10 do 20 groszy/kg netto w klasyfikacji EUROP.

Niestety już żaden z zakładów, z którymi kontaktuje się serwis farmer.pl, nie oferuje za klasę E powyżej 7 zł/kg netto. 7 zł/kg to cena maksymalna, z kolei najniższa to 6,25 zł/kg netto.

Ceny żywca zmieniaja się wolniej niż w klasyfikacji EUROP. W tym tygodniu mieszczą się w przedziale od 5 do 5,30 zł/kg netto.

Kierownicy skupów na razie nie przewidują żadnych podwyżek w skupach wieprzowiny w przyszłym tygodniu. Według nich nie ma żadnych sygnałów co do tego, aby zapotrzebowanie na wieprzowinę miało się zwiększyć.
 
Cenowy zastój dotknął również inne rynki europejskie. Notowania wieprzowiny w Europie w tym tygodniu są bardzo stabilne. Prawie wszystkie kraje pozostawiły cenniki na poziomie z poprzedniego tygodnia.

Ta opinia nie dotyczy jedynie  Francuzów i Hiszpanów. Tamtejsze rynki ciągle są wspierane przez niską podaż tuczników i zwiększone zakupy mięsa na grilla przez konsumentów.

Ponizej przedstawiamy krajowe ceny wieprzowiny zbierane przez serwis farmer.pl oraz notowania wieprzowiny w poszczególnych krajach europejskich.