Sytuacja na rynku trzody w Niemczech pozostaje niestety fatalna. Oprócz nadpodaży żywca i ograniczonych możliwości eksportu wieprzowiny w związku z ASF, do problemów branży dołączyły również problemy związane z występowaniem COVID w kilku zakładach. Nic więc dziwnego, że zamiast wyczekiwanych podwyżek, na niemieckim rynku wciąż obserwujemy stagnację. 

Wczorajsze notowanie tamtejszej "dużej giełdy" zakończyło się podtrzymaniem stawki ustalonej jeszcze na początku października, czyli 1,20 euro za kilogram półtuszy o mięsności 57 proc. Przypomnijmy, że stawka ta jest zaledwie o 1 eurocent wyższa od historycznego minimum ustalonego pod koniec ubiegłego roku. 

W przeliczeniu na krajową walutę niemieckie tuczniki kosztują obecnie średnio 5,54 zł/kg, czyli o 4 grosze więcej niż tydzień temu. Różnica wynika ze zmiennego kursu euro. W krajowych skupach na początku tygodnia producentom oferowano stawki rzędu 5,20 zł netto za kilogram półtuszy w klasie E, oraz 4,07 zł netto za kilogram tucznika w wadze żywej. 

Sprawdź aktualne notowania cen tuczników! 

Więcej na temat krajowego i europejskiego rynku trzody powiemy podczas konferencji "Narodowe Wyzwania w Rolnictwie' która odbędzie się już 3 listopada! Już dziś zgłoś swój udział w wydarzeniu! 

Spotkaj się z nami na żywo lub online.

137455_940.jpg
137455_940.jpg

137379_940.jpg
137379_940.jpg