Podwyżki cen tuczników za niemiecką granicą obserwowano już w zeszłym tygodniu. Wówczas podskoczyły one w górę o 3 eurocenty. Mało kto spodziewał się jednak że obecny tydzień przyniesie aż tak duży wzrost cen: po wczorajszym notowaniu VEZG cena tuczników podskoczyła w Niemczech do poziomu 1,40 euro/kg. Tym samym ceny powróciły do poziomu z połowy grudnia.

To bardzo dobra wiadomość dla krajowych producentów trzody chlewnej. Już zeszłotygodniowe podwyżki cen w Niemczech spowodowały w krajowych ubojniach podwyżki cen o 10 - 15 groszy. Po ostatnich zmianach w niemieckich cennikach, spodziewać można się, że tuczniki w naszym kraju podrożeją o kolejnych 25 - 30 groszy. W chwili obecnej krajowe skupy za żywiec wieprzowy płacą średnio 3,85 zł netto/kg, a za tuczniki w WBC 5.24 zł netto za kilogram półtuszy w klasie E.

>>>>> Więcej informacji na temat unijnego i światowego rynku wieprzowiny będzie można znaleźć podczas tegorocznej edycji konferencji "Nowoczesna Produkcja - Świnie", która odbędzie się 1 marca w Licheniu Starym. Zarejestruj się już dziś!