To kolejny duży spadek cen jaki obserwujemy w ostatnim czasie. Podobną korektę obserwowaliśmy także trzy tygodnie temu. Po wczorajszych obniżkach stawka za tuczniki obniżyła się do poziomu 1,30 euro za kilogram półtuszy w o mięsności 57 proc. Po raz ostatni tak niską stawkę za tuczniki obserwowaliśmy 24 lutego b.r.

Coraz bliżej niechlubnego rekordu

Już tylko 11 eurocentów dzieli nas od wyrównania historycznego minimum - na przełomie 2020 i 2021 roku obserwowano bowiem stawkę za tuczniki rzędu 1,19 euro. 

W przeliczeniu na krajową walutę niemieckie rzeźnie płacą obecnie średnio 5,92 zł za kilogram (6,28 zł/kg w ubiegłym tygodniu). Na razie trudno powiedzieć jak obniżka cen w Niemczech wpłynie na Polski rynek. Z jednej strony brakuje na nim tuczników, co w ostatnich dniach spowodowało delikatny wzrost ceny. Z drugiej jednak strony obniżka cen w Niemczech może jeszcze bardziej zwiększyć skalę importu niemieckich tuczników do naszego kraju. Jedno jest pewne - wczorajsze obniżki na pewno nie wspierają wzrostu cen tuczników w Polsce. 

Sprawdź aktualne ceny tuczników!