Fala podwyżek cen świń w Niemczech nie ma końca. Kolejny tydzień z rzędu odnotowano bardzo wysoki wzrost cen. Według wczorajszego notowania niemieckiej giełdy cena tuczników wynosi za Odrą 1,73 euro/kg, będąc tym samym o kolejnych 5 eurocentów wyższa, niż przed tygodniem. 

Według kursu euro z  wczoraj (5.04) w przeliczeniu na krajową walutę, cena półtuszy o mięsności 56 proc. wynosi w Niemczech 7,32 zł/kg. Krajowym cenom daleko do tego poziomu, jednak jeszcze przed ostatnią podwyżką w niektórych skupach można było spotkać ceny rzędu 6,80 zł/kg klasy E. Dzięki ostatnim podwyżkom, w przyszłym tygodniu ceny mogą przekroczyć magiczną granicę 7 zł/kg. 

Ostatnie podwyżki sprawiły, że ceny świń znajdują się obecnie na poziomie niespotykanym od blisko 3 lat. Po raz ostatni tak wysokie ceny odnotowano na początku lipca 2014 roku. Były to jednak ostatnie tchnienia dobrej sytuacji na rynku. Na szczęście tym razem historia prawdopodobnie się nie powtórzy, jak na razie analitycy nie przewidują większych zmian cen, choć po Wielkanocy dość prawdopodobne są minimalne obniżki.