Obniżki cen w Niemczech "wisiały w powietrzu" już od jakiegoś czasu. Ich bezpośrednią zapowiedzią było natomiast wczorajsze notowanie internetowej giełdy ISN. Ustalona w jego trakcie stawka była aż o 7 eurocentów niższa niż w przypadku poprzedniego notowania. Dzisiejsza sesja "dużej giełdy" na szczęście nie przyniosła aż tak dużego spadku, niemniej ceny powróciły do poziomu sprzed grudniowej podwyżki. 

Przynajmniej do najbliższej środy u naszych zachodnich sąsiadów obowiązywać będzie rekomendowana cena tuczników na poziomie 1,20 euro za kilogram półtuszy o mięsności 57 proc. 

W przeliczeniu na krajową walutę  (wg. kursu euro z dnia dzisiejszego) niemieckie tuczniki kosztują obecnie 5,44 zł/kg. Dla porównania, w ubiegłym tygodniu kosztowały one około 5,58 zł/kg. W krajowych skupach na początku tygodnia obowiązywały stawki 5,65 zł netto za kilogram półtuszy w klasie E, oraz 4,32 zł netto za kilogram tucznika w wadze żywej. Dzisiejsza obniżka może niestety odbić się na i tak już dramatycznie niskich cenach tucznika. 

Sprawdź aktualne notowania cen tuczników!