Po raz ostatni podwyżki cen obserwowaliśmy na niemieckim rynku 10 kwietnia, kiedy to osiągnęły one poziom 1,73 euro za kilogram wagi bitej ciepłej. Od tego czasu w cennikach niemieckich ubojni obserwowaliśmy stabilizację. Wczorajsze notowanie "dużej giełdy" przyniosło jednak ponowny wzrost cen.

Przynajmniej do najbliższej środy w Niemczech obowiązywać będzie stawka 1,76 euro za kilogram wbc, czyli o 3 eurocenty więcej niż miało to miejsce w minionych tygodniach. Po raz ostatni tak wysoką cenę tuczników obserwowaliśmy w Niemczech w lipcu 2017 roku. Już tylko pięć eurocentów dzieli nas od wyrównania rekordu cenowego ostatnich lat. Niemal dokładnie dwa lata temu, tuczniki kosztowały w Niemczech 1,81 euro za kilogram wbc.

Podwyżki w Niemczech powinny przełożyć się również na sytuację w krajowych skupach. Na początku tygodnia płaciły one średnio 7,08 zł netto za kilogram półtuszy w klasie E, oraz 5,48 zł netto za kilogram tucznika w wadze żywej. W najbliższych dniach spodziewamy się podwyżek rzędu 10 - 15 groszy.