Najwięcej nowych ognisk odnotowano w województwie lubelskim. Choroba wystąpiła tu w dwóch powiatach: bialskim i włodawskim. W powiecie bialskim ASF pojawił się w miejscowościach:

- Młyniec (gm. Biała Podlaska) – dwa przypadki w odległości 30 i 33 km od granicy polsko – białoruskiej
- Połoski (gm. Piszczac) w odległości 13 km od granicy
- Helenów (gm. Biała Podlaska) w odległości 27 km od granicy
- Dokudów Drugi (gm. Biała Podlaska) w odległości 25 km od granicy
- Woskrzenice Duże (gm. Biała Podlaska) w odległości 18 km od granicy
- Leśna Podlaska (gm. Leśna Podlaska) w odległości 16 km od granicy

Na terenie powiatu włodawskiego, przypadki ASF potwierdzono w miejscowościach:

- Lack (gm. Hanna) – dwa przypadki w odległości 5 i 6 km od granicy
- Stawki (gm. Włodawa) w odległości 1 km od granicy

Dwa nowe przypadki afrykańskiego pomoru świń potwierdzono na terenie województwa podlaskiego. Pierwszy z nich wystąpiło w miejscowości Wajków (gm. Mielnik, pow. siemiatycki) w odległości 7 km od granicy. ASF potwierdzono także w miejscowości Podlasek (gm. Grajewo, pow. grajewski) oddalonej o około 70 km od granicy białoruskiej.

Jeden przypadek choroby potwierdzono także w powiecie łosickim należącym do województwa mazowieckiego. ASF wystąpił w miejscowości Stare Mierzwice (gm. Sarnaki, oddalonej o 15 km od granicy białoruskiej.

Tym samym łączna liczba przypadków choroby w populacji dzików wzrosła do 426. Większość z nich (blisko 260) wystąpiła od początku tego roku. Najwięcej zachorowań u dzików potwierdzono w powiecie bialkim. ASF występuje masowo także w powiecie łosickim, siemiatyckim i monieckim. Zachorowania pojawiły się także w powiecie sokólskim, hajnowskim, bielskim, grajewskim, łomżyńskim i włodawskim.