Nowy produkt od Sano przeznaczony jest dla tuczników w celu uzupełnienia aminokwasów i niedoborów witaminowo-mineralnych w ilości 3 proc. na początku tuczu i 2,5 proc. na końcu tuczu w mieszance paszowej pełnoporcjowej.

Zawiera on wszystkie takie składniki, jak najlepszy do tej pory premiks w ofercie Sano dla tuczników, czyli Aminogold Forte, wzbogacony jednak o wyższy poziom aminokwasów. Zawartość lizyny została podwyższona do 10  proc. Utrzymano na wysokim poziomie 1,5-proc. zawartość metioniny i treoniny oraz wprowadzono tryptofan w ilości 0,25 proc. Wyższy poziom aminokwasów powoduje zwiększenie wartości biologicznej białka paszy, przez co wzrasta wykorzystanie białka paszy.

Cechy szczególne Poweramino to:

- Zawiera cztery najczęściej występujące w niedoborze aminokwasy egzogenne: lizynę, metioninę, treoninę i tryptofan powodujące znaczne podwyższenie wartości biologicznej białka i jego lepsze wykorzystanie.
- Ma w składzie pełen zestaw witamin potrzebnych tucznikom do szybkiego wzrostu i rozwoju.
- Związki mineralne, makroelementy i mikroelementy umożliwiają dobry rozwój kośćca, intensywną przemianę materii i gwarantują wysoką zdrowotność organizmu.
- Fitaza poprawia wykorzystanie fosforu fitynowego i pozwala na żywienie z mniejszą zawartością fosforu w dawce.

Na podstawie przeprowadzonych badań, Sano prezentuje korzyści, jakie można uzyskać w tuczu przy zastosowaniu w mieszance paszowej Poweramino: przyrosty dzienne > 900 g, zużycie paszy < 2,8 kg, mięsność > 57 proc., lepsza zdrowotność zwierząt, poprawa opłacalności tuczu.