Automat został tak zaprojektowany, aby możliwe było ustawienie czterech TUBO na jednej europalecie. Odpowiednio dobrane kształty powodują, że żaden element automatu nie wystaje poza obrys palety, a dzięki temu, do jednego tira zmieści się aż o 1/3 automatów więcej niż w przypadku standardowych TUBO, gdzie kształt koryta oraz tuby jest bardziej kłopotliwy w transporcie.

Specjalnie zaprojektowana tuba, o prostokątnych zarysach nie tylko umożliwia bardziej ekonomiczne składowanie automatu, ale przede wszystkim zapewnia idealny opad paszy, wykluczając możliwość jej zawieszania wewnątrz leja spustowego. W porównaniu ze standardowymi automatami, pojemność tuby jest nieco mniejsza (55kg/80 litrów), nie umniejsza to jednak jego zalet, bowiem ten typ automatów paszowych jest stosowany zazwyczaj w zmechanizowanych gospodarstwach rolnych, gdzie kluczową rolę w dostarczaniu paszy odgrywają paszociągi. Nie oznacza to również, że nie można nowego TUBO zasypywać ręcznie – wręcz przeciwnie duży dekiel automatu można bardzo łatwo zdjąć i wsypać paszę z worka.

W nowym TUBO zastosowano, sprawdzony od wielu lat mechanizm regulacji wysypu paszy, który w prosty i niezawodny sposób umożliwia właściwe dozowanie paszy do koryta. Uwzględniając zasady ergonomii i komfort pracy obsługi dużych ferm, regulacja umieszczona została z bocznej strony automatu, dzięki czemu jest ona łatwiej dostępna z ganku paszowego i pozwala zmieniać ustawienie wysypu bez konieczności wchodzenia do kojca.

Nierdzewna rama nowego TUBO może być wykonana w dwóch wersjach, jako standardowy płaskownik lub profil L umożliwiający przytwierdzenie automatu do grodzenia. Standardem pozostaje oczywiście mocowanie do podłoża. Podobnie jak wszystkie inne TUBO w ofercie Firmy, nowa wersja posiada dwie niezależne rurki dostarczające wodę do koryta, przy czym na życzenie klienta jako nowość proponowana jest również możliwość połączenia rurek wężem ponad deklem, dzięki czemu wystarczy tylko jedno źródło zasilania automatu w wodę.

Nowością jest również koryto. Do tej pory najbardziej popularne były koryta polimerobetonowe i stalowe – tutaj zastosowano prostokątne koryto plastikowe, dodatkowo wzmocnione nierdzewnymi ceownikami, które jest nie tylko tańsze, ale przede wszystkim gwarantuje odpowiednią stabilność, wytrzymałość, komfort żywienia i wysoki standard higieny.

Nowy Tubo zaprezentowany będzie na poznańskich targach FARMA 2011.