Od początku roku w większości skupów obserwowaliśmy wyraźne podwyżki cen. W ciągu kilka tygodni, w niektórych zakładach ceny wzrosły nawet o 50 groszy. Niestety minione siedem dni to w większości skupów okres stagnacji. Na 13 zakładów z którymi kontaktujemy się w cotygodniowej sondzie tylko 2 zdecydowały się na podwyżki rzędu 10 groszy, a w jednym cena wzrosła aż o 30 groszy. Jednocześnie w jednym ze skupów odnotowaliśmy obniżkę cen rzędu 10 groszy.

Średnie ceny skupu tuczników ocenianych w wadze bitej ciepłej wzrosły więc nieznacznie. Według naszych danych wyniosły one w tym tygodniu 4,99 zł netto za kilogram klasy E. W porównaniu z minionym tygodniem to wzrost o 4 grosze. Ceny wahają się w zakresie 4,65 – 5,15 zł/kg netto.

Jeśli chodzi natomiast o świnie sprzedawane w wadze żywej, niemal wszystkie zakłady utrzymały ceny sprzed tygodnia. Tylko w jednym ze skupów cena wzrosłą o 10 groszy. Na dzień dzisiejszy średnia cena żywca wieprzowego klasy I wynosi 3,44 zł/kg netto i jest wyższa niż przed tygodniem o symboliczny grosz. Ceny żywca wahają się od 3,20 do 3,70 zł/kg netto