Nowa ferma na blisko 10 tys. sztuk świń stada podstawowego będzie wybudowana w południowej części Rosji, w regionie uważanym za epicentrum tego wirusa.

- Dlatego środki ostrożność planowane do wdrożenia, będą niemal przypominały obostrzenia panujące na terenie elektrowni jądrowych - komentował Dmitrij Solonnikov, jeden z rosyjskich ekspertów i analityków, zajmujący się sektorem produkcji trzody chlewnej.

 Wszystkie zwierzęta hodowlane (9 800 szt.) zostaną sprowadzone z Austrii. Ferma będzie posiadała własny zakład paszowy, którego zdolność produkcyjna będzie wynosiła 25 t paszy/h.

Na terenie obiektu nie zabraknie również rzeźni, w której dziennie ma być ubijanych 1000 szt. zwierząt, co w efekcie ma dać produkcję 120 t wieprzowiny/dobę.

Budowa obiektu ma potrwać półtora roku. Do współpracy w realizacji projektu Rosjanie wybrali polską firmę Progress Poland. Jeżeli nic nie zaburzy realizacji projektu to na fermie powinna już ruszyć produkcja świń na początku 2015 roku. Szacowana wartość inwestycji ma wynieść 530 mln dolarów.