Produkcja prosiąt jest szczególnie trudnym etapem chowu trzody chlewnej. Wymaga ona zdecydowanie więcej uwagi i pracy, niż prowadzenie tuczu. Jednocześnie to w trakcie rozrodu i odchowu świń odnotowujemy największe straty. Często mówi się o ograniczeniu liczby upadków prosiąt ssących, oraz na etapie odsadzania. Nie zawsze docenia się jednak należycie znaczenie sektora krycia  w uzyskiwaniu zadowalających wyników rozrodu. Tymczasem niska skuteczność krycia, oraz występowanie wczesnych poronień już na starcie przekreśla szanse naszego stada na uzyskanie pożądanych wskaźników rozrodu. Występowanie wspomnianych zjawisk nie tylko generuje koszt ponownej inseminacji, ale przede wszystkim wydłuża liczbę dni nieproduktywnych, w czasie których ponosimy koszty utrzymania loch, nie otrzymując nic w zamian.

Chcąc zwrócić Państwa uwagę na ten problem zdecydowaliśmy, by jednym z wiodących tematów panelu dla producentów trzody chlewnej podczas tegorocznej konferencji „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie” była właśnie poprawa skuteczności krycia loch. Wykład na ten temat wygłosi znany z naszych poprzednich konferencji Paweł Wróbel, lekarz weterynarii, specjalista chorób świń i rozrodu zwierząt. W czasie swojej prelekcji poruszy on takie zagadnienia jak właściwa organizacja sektora krycia, skuteczna weryfikacja ciąży czy skuteczna lokalizacja loch powtarzających ruję.

Spotkanie z Pawłem Wróblem będzie dla Państwa również okazją do rozwiania wszelkich wątpliwości związanych nie tylko z tematem wykładu, ale również innymi aspektami prowadzenia stada podstawowego.

Udział w konferencji jak zawsze jest bezpłatny. Już dziś zgłoś swój udział w spotkaniu!