Postęp genetyczny jaki zaobserwować można w hodowli trzody chlewnej niesie ze sobą nie tylko znaczący wzrost parametrów produkcyjnych zwierząt, ale również wyższe wymagania pokarmowe. Wychodząc naprzeciw potrzebom rolników, firma Blattin opracowała nową linię premiksów, dedykowanych dla świń o wysokim potencjale wzrostowym. Linia mieszanek Vilomix liczy w sumie 8 produktów, podzielonych na dwie grupy – Vilomix Complete i Vilomix Profi.

Cechą wspólną obu linii mieszanek są bardzo wysokie poziomy i optymalne zbilansowanie aminokwasów egzogennych, co pozwala nie tylko w pełni zaspokoić potrzeby wzrostowe zwierząt, ale również ograniczyć udział w paszy komponentów wysokobiałkowych, takich jak poekstrakcyjna śruta sojowa. Vilomix Complete, to linia produktów zawierających pełen zestaw witamin i minerałów pozwalających na zaspokojenie wysokich potrzeb pokarmowych wysokoprodukcyjnych genotypów. Vilomix Profi to z kolei linia jednoprocentowych mieszanek o skoncentrowanym składzie. Dzięki niskiemu dawkowaniu produkty te stanowią sensowną alternatywę cenową dla innych premiksów.

Wszystkie produkty z linii Vilomix zawierają szereg składników aktywnych, co ogranicza do minimum konieczność zastosowania w recepturze mieszanki innych dodatków paszowych. Mowa tu między innymi o kompleksie zakwaszającym (stabilizuje pH i mikroflorę przewodu pokarmowego), dodatku probiotycznym (wspomaga pracę przewodu pokarmowego) czy enzymach paszowych (poprawiają strawność paszy. Ciekawostką jest również wykorzystanie wyciągu z alg morskich (źródła kwasów tłuszczowych omega-3), oraz wyciągu z drożdży, który zwiększa odporność zwierząt i wspomaga trawienie paszy. Obecne w mieszance mikroelementy podane zostały w formie chelatów glicynowych, co zapewnia ich wysokie wykorzystanie przez zwierzęta.

Obie linie premiksów dostępne są w wersji dedykowanej dla prosiąt i warchlaków, tuczników, loch prośnych, oraz loch karmiących.