Z roku na rok wzrasta popularność stosowania kukurydzy w żywieniu świń. Pasza ta jest bogatym źródłem energii, a niski poziom związków antyżywieniowych sprawia, że może być stosowana w żywieniu wszystkich grup produkcyjnych świń. Kukurydza ma jednak także swoje wady: zawiera wyraźnie mniej białka, niż pozostałe gatunki zbóż. Stąd też zbilansowanie aminokwasów w paszy zawierającej wysokie dawki kukurydzy nie jest zadaniem prostym.  

Premiks Poweramino oferowany przez firmę Sano, dedykowany jest właśnie do pasz składających się w głównej mierze z ziarna kukurydzy. Cechą charakterystyczną produktu jest podwyższona zawartość czterech najważniejszych aminokwasów egzogennych – lizyny, metioniny, treoniny i tryptofanu, których optymalny poziom w paszy jest niezbędny do osiągnięcia zadowalających przyrostów. Ponadto premiks zawiera w swoim składzie pełen zestaw witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju zwierząt.

Zastosowanie premiksu Poweramino zapewnia doskonałe wyniki tuczu (wysokie przyrosty i dobre wykorzystanie paszy), a także zadowalającą mięsność tuczników. Dodatkowo wpływa na poprawę wyrównania wagowego tuczników.

Premiks można stosować przez cały okres tuczu. W pierwszej fazie wzrostu powinien stanowić 3 proc. składu paszy, w późniejszym okresie (przy wadze powyżej 70 kg) jego udział można ograniczyć do 2,5 proc.

 

Sprawdź ceny kontraktów terminowych