Przebieg akcji protestacyjnej zaostrzył się po tym, jak władze zakładów mięsnych Food Service odmówiły jakichkolwiek rozmów z protestującymi rolnikami. Na chwilę obecną blokowana jest jedna nitka autostrady (w stronę Wrocławia). Póki co droga S8 jest przejezdna w stronę Warszawy, jednak protestujący rolnicy nie wykluczają zablokowania całej trasy. Blokada jak na razie nie przynosi jednak zamierzonego skutku. Policja zawczasu wytyczyła bowiem objazd przez Rawę Mazowiecką. Na chwilę obecną korki na S8 są niewielkie.

Na miejscu protestu doszło również do przepychanek z policją, po tym jak służby mundurowe zaczęły legitymować protestujących rolników. Cały czas trwa również blokada drogi dojazdowej do zakładów Food Service. Przed blokadą zebrało się kilka samochodów ciężarowych przewożących żywe świnie. Na miejsce wezwano służby weterynaryjne, które nakazały natychmiastowe skierowanie zwierząt na ubój. Protestujący nie zgadzają się jednak na przepuszczenie transportu, i oczekują rozmowy z władzami zakładu.

Przypomnijmy: protest pod siedzibą zakładów mięsnych Food Service rozpoczął się około godziny 9. Główny postulat rolników to zatrzymanie potężnego importu mięsa wieprzowego, jaki obserwujemy szczególnie w ostatnich miesiącach. Zdaniem rolników okupowany zakład jest jednym z wielu w kraju, który rezygnuje ze skupu krajowych tuczników na rzecz zwierząt pochodzących z zachodu. Jak twierdzą protestujący odbywa się to ze szkodą zarówno dla krajowych producentów żywca wieprzowego, jak i konsumentów, którzy zamiast wysokiej jakości polskiej wieprzowiny otrzymują mięso drugiej lub trzeciej jakości.

Aktualizacja:

Grupa rolników blokujących trasę S8, która pierwotnie rozważała blokadę węzła Rawa Mazowiecka Północ, zdecydowała się ruszyć jednym pasem trasy w stronę Warszawy. Protestujący oczekują, że w ten sposób zwrócą wreszcie uwagę rządzących, i na przeciw wyjdą im przedstawiciele resortu rolnictwa i Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Dyrektor zakładów Food Service zdecydował o przyjęciu kilkuosobowej delegacji protestujących rolników.