Dobra  brazylijska locha rodzi  średnio rocznie 36 prosiąt

W Brazylii locha urodziła 41 prosiąt w jednym miocie. To prawdziwy rekord i znacznie powyżej średniej brazylijskiej w komercyjnych gospodarstwach z 12 prosiętami. Osmar Dalla Costa jest pracownikiem naukowym w Embrapa Suínos e Aves i od 37 lat pracuje w branży trzody chlewnej. Nie pamiętał żadnego innego przypadku z tak dużą liczbą prosiąt

Według portalu pig progres.net, dobra locha rodzi średnio 36 prosiąt rocznie, rozłożonych na 2,4 miotu. Najlepsze brazylijskie fermy osiągają około 14 do 16 prosiąt na miot. Aby osiągnąć tak rzadkie zjawisko jak obecnie, musiałoby się zagrać wiele czynników, takich jak hiperowulacja, wysokiej jakości nasienie oraz bardzo dobre zarządzanie hodowlą i karmieniem. 

Jedna locha, 5 godzin, 41 prosiąt - niepożądane

Locha na farmie Granja Dal Bó urodziła 41 prosiąt w ciągu pięciu godzin. Kierownik fermy trzody chlewnej, powiedział, że w ostatnich miesiącach wprowadzono wiele ulepszeń. Niemniej jednak najwyższa liczba prosiąt w miocie do tego momentu wynosiła 26. 41 prosiąt to ciekawy fakt.

Obecnie robi się wszystko, aby odchować jak najwięcej prosiąt z tego miotu, które ze względu na wielkość miotu są dość małe i wiele z nich ma małe szanse na przeżycie. Dlatego tak duże mioty nie są pożądane w żadnych okolicznościach.