Jak wynika z naszej cotygodniowej sondy, ostatnich siedem dni przyniosło kolejny spadek cen tuczników. Ponownie skurczyły się one o kilka - kilkanaście groszy. 

Za żywiec wieprzowy krajowe zakłady i pośrednicy płacą obecnie średnio 4,41 zł netto za kilogram, co oznacza że w porównaniu z ubiegłym tygodniem stawki spadły o 5 groszy. Ceny żywca wahają się w granicach 4,10 - 4,80 zł netto za kilogram. Większy spadek dosięgnął cen tuczników w wadze bitej ciepłej. Za półtusze w klasie E zakłady płacą obecnie średnio 5,68 zł netto za kilogram, co oznacza, że w ciągu tygodnia ceny spadły o 13 groszy. Stawki wahają się w granicach 5,10 - 6,20 zł netto za kilogram. 

Choć praktycznie od początku roku ceny żywca wieprzowego nie są zadowalające, w ostatnim czasie rynek tuczników pogrąża się w coraz większej zapaści. W ciągu trzech ostatnich tygodni ceny zarówno żywca, jak i tuczników w wbc spadły średnio o 40 groszy. Biorąc pod uwagę aktualny koszt pasz, ale także innych środków produkcji już dawno producenci zapomnieli o możliwości wygenerowania zadowalającego zysku. Ostatnie tygodnie tylko pogorszyły ich położenie.