Kolejne pozytywne sygnały płyną do nas z krajowego rynku tuczników. Trzeci tydzień z rzędu utrzymuje się na nim tendencja wzrostowa. Nie jest to zresztą większą niespodzianką - zapowiedzią kolejnych podwyżek cen stawek w krajowych ubojniach była choćby zeszłotygodniowa podwyżek cen na rynku niemieckim. 

Według danych z naszej dzisiejszej sondy, za półtusze w klasie E krajowe ubojnie i pośrednicy płacą przeciętnie 5,52 zł netto za kilogram, czyli o 28 groszy więcej niż tydzień temu. Stawki za półtusze w klasie E wahają się w granicach 4,95 - 5,90 zł netto za kilogram. 

W przypadku świń sprzedawanych w wadze żywej ceny wzrosły przeciętnie o 18 groszy i wynoszą obecnie średnio 4,24 zł netto za kilogram. Stawki za żywiec wahają się od 3,60 do 4,60 zł netto za kilogram. 

Oczywiście przy obecnych stawkach wciąż trudno jeszcze mówić o zachowaniu opłacalności produkcji. Nie wiemy również, czy obserwowana obecnie tendencja wzrostowa utrzyma się dłużej. Niemniej cieszą kolejne pozytywne sygnały docierające do nas z rynku. 

Sprawdź aktualne notowania cen tuczników

Chcesz kupić lub sprzedać tuczniki? Sprawdź oferty na portalu Giełda Rolna!