Dezynfekcja chlewni nie eliminuje wprawdzie ze środowiska wszystkich organizmów chorobotwórczych, nie mniej jednak obniża presję patogenów do poziomu z którym układ odpornościowy zwierząt zazwyczaj jest sobie w stanie poradzić. Wyprodukowany na bazie składników mineralnych preparat Sandezia, można stosować w obecności zwierząt. Jest to doskonały sposób na redukcję patogenów w czasie trwania cyklu produkcyjnego.

Preparat stosować można w przypadku wszystkich grup produkcyjnych trzody chlewnej. Zapewnia on ochronę przed takimi czynnikami chorobotwórczymi jak bakterie, wirusy, pasożyty i grzyby. Ponadto zabija on larwy much i innych owadów. Sandezia Sucha Dezynfekcja silnie chłonie wilgoć, tym samym poprawia warunki bytowania zwierząt, a także hamuje produkcję amoniaku. Preparat obniża również pH chronionych powierzchni, tym samym hamuje rozwój wielu patogenów.
Jak zapewnia producent, zastosowanie produktu chroni zwierzęta między innymi przez chorobami racic, biegunkami, czy świerzbem. Jednocześnie ogranicza śmiertelność zwierząt i koszty opieki weterynaryjnej.

Preparat stosuje się raz w tygodniu w dawce 50 g/m2 powierzchni podłogi. W początkowym etapie stosowania produktu (pierwsze 3 dni), produkt należy stosować codziennie. Na porodówkach stosowanie preparatu Sandezia Sucha Dezynfekcja zalecane jest na dzień przed porodem i dzień po oproszeniu, a następnie raz w tygodniu. Produkt nadaje się również do suchej kąpieli prosiąt po porodzie.