Po zainstalowaniu systemu do żywienia na mokro w komputerze centralnym uaktywnione są tylko funkcje potrzebne podczas normalnej eksploatacji w gospodarstwie.

Indywidualne ustawienie systemu pozostawia niepotrzebne funkcje w tle. Dzięki temu użytkowanie programu jest wygodne i nieskomplikowane. Program Easyman firmy Pellon, monitoruje pracę systemu i ustala automatycznie procedury żywienia.

 – Dzięki temu zbieramy dokładne dane o ilości wykorzystanych komponentów paszy, dziennym pobraniu paszy przez zwierzęta, całkowitym spożyciu paszy w ciągu całego tuczu i jej kosztach – mówi Marek Ozimek, producent trzody chlewnej.

- W praktyce bardzo wygodnym rozwiązaniem okazały się powiadomienia jakie otrzymuję na swój telefon komórkowy. W razie awarii systemu, usterki instalacji, czy też po prostu skończenia się jednego z komponentów dostaję od razu wiadomość sms, która jest wysyłana z komputera centralnego. Takie rozwiązanie pozwala mi na szybką reakcję w razie jakichkolwiek zmian w systemie żywienia – podkreśla Marek Ozimek