Niemcy i Holendrzy nie skorygowali swoich cen z poprzedniego tygodnia. Bardziej przychylni do przecen w skupach są w tym tygodniu Austriacy, Hiszpanie i Duńczycy.

Znaczące obniżki dotyczyły cen w Belgii i we Francji. Z obniżkami nie mogą pogodzić się przede wszystkim Francuzi. Spadek cen tusz z tygodnia na tydzień o 2,8 eurocenta/kg to dla nich dość duża zmiana. Jednak nie mogło być inaczej - wyjaśniają przedsiebiorcy. Zmiana podyktowana była dużą podażą wieprzowiny na rynku. Zakłady mięsne wywierają presję na obniżki tłumacząc to malejącym popytem konsumentów na wieprzowinę, szczególnie na szynkę.
 
Z kolei według Stowarzyszenie Niemieckich Producentów Trzody chlewnej (ISN) sytuacja popytu i podaży na rynku niemieckim jest aktualnie dobrze zbilansowana. Niektóre zakłady odważyły się już delikatnie zwiększać ceny skupu, lecz są to niewielkie zmiany. Powodem jest głównie szykowanie magazynów przed weekendem, a dobra pogoda i wzrost temperatur zawsze sprzyjają  optymistycznym nastrojom na rynku.

Poniżej przedstawiamy ceny tusz wieprzowych w poszczególnych krajach UE, dane zebrane przez ISN (ceny netto, tusze o mięsności min. 56 proc. i wybojowości 79 proc.).