SRW RP zakupiło platformę konferencyjną, za pomocą której wiele osób, bez konieczności zmiany miejsca swojego pobytu będzie mogło się szkolić, przeprowadzać konsultacje, czy wyjaśniać swoje wątpliwości, dotyczące szeregu zagadnień związanych z branżą mięsną.

- Za pomocą komputera, kamerki i dostępu do internetu wiele osób, chociażby pracowników zakładów mięsnych, będzie mogło się przeszkolić w jednym czasie.  Z łatwością będzie można wyjaśnić ze specjalistami, czy urzędnikami od problemów związanych z cechami technologicznymi produktów po zagadnienia weterynaryjne. Z drugiej strony, w ciągu kilku dni cała kadra naukowców i ekspertów branży będzie mogła przystąpić do takiego doradztwa, bez konieczności odbywania podróży do danego miejsca szkolenia. Platforma umożliwia pokazanie zdjęć, prezentacji, odtworzenia filmu, przedstawienia przed kamerą nawet danego produktu, gdy jest wątpliwa jego jakość. Będzie można szybko sprawdzić czy w tym zakładzie jest problem, a jeśli tak, to jakiego typu – wyjaśnia Ilona Suwała ze Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP.

Początkowo Stowarzyszenie planuje krótkie szkolenie, podczas którego każdy będzie mógł się zapoznać z tą formą spotkania, wybrać przedstawiciela, który weźmie udział w testowym szkoleniu i sprawdzi możliwości techniczne związane z tego typu doszkalaniem. Jednocześnie uczestnik szkolenia będzie mógł się przekonać, czy taka forma jest odpowiednia i dogodna dla pracowników danej firmy.

System szkoleń online jest z powodzeniem wykorzystywany przez McDonald's, gdzie istnieje potrzeba szybkiego przeszkolenia większej liczby osób w krótkim czasie, a przy okazji występuje spora rotacja pracowników.