Przypadki choroby potwierdzono na terenie trzech województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Uwagę zwraca przede wszystkim wykrycie choroby u pięciu padłych dzików znalezionych na terenie miejscowości Chojnowo (gmina Trzcianne, powiat moniecki), w odległości około 71 km od granicy z Białorusią. To pierwszy od wielu tygodni przypadek potwierdzenia choroby w tak dużej odległości od granicy. Ostatni raz w tej okolicy chorobę potwierdzono w połowie listopada zeszłego roku.

W województwie lubelskim chorobę potwierdzono u padłego dzika, znalezionego w okolicy miejscowości Dobryń Mały (gmina Zalesie, powiat bialski).

Pozostałe cztery przypadki choroby potwierdzono na terenie gminy Sarnaki w powiecie łosickim (województwo mazowieckie). Chorobę potwierdzono u dzików odstrzelonych na terenie   miejscowości Zabuże (14 km od granicy), Stare Hołowczyce (11 km od granicy) i Horoszki Małe (10 km od granicy). Chorobę potwierdzono też u padłego dzika, którego zwłoki znaleziono w okolicy miejscowości Hołowczyce – Kolonia w odległości około 19 km od granicy z Białorusią.