BestReader od Big Dutchman rejestruje numer świni i przekazuje go za pośrednictwem Bluetootha szybko i bezprzewodowo do smartfona lub tabletu. BigFarmNet-App, aplikacja dostępna dla głównych systemów operacyjnych Android oraz iOS, łączy numer transpondera z odpowiednimi danymi zwierząt tak, że hodowcy od razu mogą mieć dostęp w chlewni do najbardziej aktualnych informacji. Funkcja ta jest możliwa zarówno w trybie online, jak i offline. Bez problemu możliwe jest korzystanie z kilku urządzeń końcowych. 

W przeciwieństwie do porównywalnych czytników BestReader jest niezwykle mały i lekki, waży zaledwie 126 g i nie szkodzi mu nawet upadek z wysokości dwóch metrów. 

Urządzenie jest wyposażone w przycisk wł/wył oraz przycisk do uruchomienia operacji wczytywania. Akumulator jest ładowany indukcyjnie i gotowy do pracy przez około tydzień. Ponieważ czytnik ten obywa się bez gniazd wtykowych, to wystarcza stopień ochrony IP 69: oficjalnie jest potwierdzone, że urządzenie jest niewrażliwe na dotyk, pyłoszczelne i wodoodporne. 

Aplikacja BigFarmNet-App synchronizuje automatycznie wszystkie przesyłane dane i w czasie rzeczywistym za pomocą programu do zarządzania aplikacją BigFarmNet także na komputerze w biurze. Odbywa się za pośrednictwem sieci WLAN lub GSM, nie ma potrzeby synchronizacji ręcznej za pomocą kabla. Program zarządzania opiera się na innowacyjnej technologii BigFarmNet, za pomocą której w sieć może być połączone całe gospodarstwo, przy czym wszystkie zastosowania w chlewni i komputer sterujący są składnikami jednego programu.