Produkcja żywca wieprzowego z roku na rok staje się coraz większym wyzwaniem. Zmienna opłacalność produkcji, coraz większa konkurencja ze strony zachodnich producentów, a w ostatnim czasie także problem ASF występującego w granicach Polski sprawia, że coraz więcej rolników, chcąc utrzymać swoją produkcję decyduje się na współpracę z zakładami mięsnymi. Czym jednak powinien charakteryzować się tytułowy „solidny partner”?

Każdy zapytany o to producent trzody z pewnością odpowiedziałby, że solidny partner to taki, który oferuje wysoką stawkę za skupowane tuczniki oraz zapewnia terminową zapłatę za nabyte zwierzęta. Firma „SOKOŁÓW” S.A., poprzez program „Razem w Przyszłość”, oferuje współpracującym z nią producentom żywca wieprzowego znacznie więcej.

Program „Razem w Przyszłość” to bowiem nie tylko gwarancja zakupu zwierząt, różnorodność zawieranych umów czy możliwość odbioru świń z gospodarstwa profesjonalną flotą „Sokołów-Logistyki”. To także dostęp do najwyższej jakości materiału hodowlanego i doradztwo na każdym z etapów produkcji.

– Współpracuję z firmą SOKOŁÓW” S.A. ponad 15 lat. Przebieg współpracy zależy naturalnie od sytuacji na rynku, niepodważalne jest jednak to, że jest to pewny partner. Nigdy nie było problemów z realizacją płatności czy zbytem zwierząt. Ważne jest również to, że firma premiuje jakość sprzedawanych tuczników. Im lepiej rolnik wyspecjalizuje się w produkcji, tym więcej dostanie za sprzedane zwierzęta – tłumaczy rolnik współpracujący Sokołów S.A. od 15 lat.

Obecnie w programie „Razem w Przyszłość” bierze udział około 1000 producentów trzody chlewnej z całego kraju. Najwięcej jest gospodarstw o rocznej skali produkcji rzędu 1000 – 1500 tuczników, firma nie dyskryminuje jednak mniejszych producentów. Mobilizuje do wzrostu zarówno skali produkcji świń w gospodarstwie, jak i jakości pozyskiwanego żywca.

„SOKOŁÓW” S.A. zachęca do kontaktu z Działem Programu i Kontraktacji, który oferuje różne formy współpracy zgodnie z oczekiwaniami producenta.