W tym tygodniu skupy jeszcze oferują za tusze w klasie E od 6,85 do 8,1 zł/kg netto. Najwięcej, spośród 17 zakładów zajmujących się skupem świń, z którymi kontaktuje się redakcja Farmera płaci w tym tygodniu Food Service z Rawy Mazowieckiej.

Z tego co mówią kierownicy skupów różnych zakładów płynie jeden przekaz – w przyszłym tygodniu raczej nie będzie podwyżek. Już dzisiaj Ł-meat Łuków, PKM Duda i ZM Łagrom nie wykluczają obniżek o 10 do 20 gr/kg tuszy.

Z kolei, za naszą zachodnią granicą ceny wieprzowiny już się ustabilizowały. Po trzech tygodniach regularnego wzrostu w Niemczech, w tym tygodniu średnia cena tusz wieprzowych o mięsności min. 56 proc. nie drgnęła z poziomu 1,876 euro/kg netto.

Według Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Trzody Chlewnej (ISN) prognozy cen wieprzowiny na przyszły tydzień dla rynku niemieckiego przedstawiają się stabilnie.

Jak na razie ilość świń na ubój jest nieco większa niż w ostatnich tygodniach. Jednak nie zapowiada to spadków cen, ponieważ tamtejsze rzeźnie ciągle wskazują na dość duży popyt na wieprzowinę.  Dlatego nasi zachodni sąsiedzi spodziewają się utrzymania aktualnych cen wieprzowiny również w następnym tygodniu.