Wiele wskazuje, że okres spadków cen tuczników, jaki nastąpił tuż po Wielkanocy, jest już za nami. W ciągu ostatnich 7 dni zmiany w cennikach zakładów mięsnych są jedynie symboliczne. Dotyczy to zarówno cen skupu żywca wieprzowego, jak i tuczników poddanych ocenie poubojowej.

W minionym tygodniu większość zakładów, z którymi kontaktuje się nasza redakcja utrzymała cenę żywca na tym samym poziomie. Tylko w jednym ze skupów ceny spadły o 10 groszy. Średnia cena skupu żywca spadła o symboliczny grosz i wynosi obecnie 3,54 zł/kg netto. Ceny skupu żywca wahają się w zakresie 3,20 – 4 zł/kg netto.

Podobną tendencję dało się zaobserwować w przypadku tusz ocenianych poubojowo. Tu również średnie ceny spadły o 1 grosz i wynoszą obecnie 5,02 zł/kg netto. Ceny wahają się od 4,65 do 5,25 zł/kg netto.

Po kilku tygodniach wahań, ceny wróciły więc do poziomu, jaki obowiązywał na kilka tygodni przed Wielkanocą. Zdaniem specjalistów jeszcze w tym roku czekają nas wyraźne podwyżki cen. Prawdopodobnie jednak nastąpią one dopiero za kilka miesięcy.