Na podwyżki w skupach trzody chlewnej nie będziemy mogli liczyć w najbliższym czasie.

Żaden z kierowników skupów, z którymi kontaktuje się redakcja nie gwarantuje, że cena z tego tygodnia utrzyma się na początku przyszłego, 39. tygodnia 2013 r. Prawdopodobnie nadal będzie przeważać tendencja spadkowa. Poubojowe ceny tuczników w klasie E mieszczą się dzisiaj w przedziale od 6,65 do 7,65 zł/kg netto.

Co ciekawe w niektórych zakładach mięsnych mimo tego, że mamy dopiero początek tygodnia ceny zostały już ponownie skorygowane. Dobrym przykładem jest tutaj skup trzody chlewnej PKM Duda S.A. jeszcze wczoraj cena za klasę E wynosiła 7,5 zł/kg netto, dzisiaj cena bazowa to już tylko 7,3 zł/kg.

Wśród zakładów, które postanowiły utrzymać trochę wyższą cenę jest ZM Salus – pozostajemy przy cenie 7,65 zł/kg netto w klasie E. Trzymamy wyższą cenę wyłącznie dlatego, że mamy dobre kontrakty handlowe – powiedział Sławomir Belka, specjalista ds. skupu.

Oczywiście więcej można ugrać w momencie, gdy odstawiamy większą partię zwierząt. Jednak stawka tuczników musi być dość duża. W przypadku ZM Łagrom podwyżek można się spodziewać jeżeli w jednej partii sprzedajemy 180-200 tuczników. Dzisiejsza cena podstawowa za klasę E w tym zakładzie wynosi 7,4 zł/kg.