Młode zwierzęta wrażliwe są nie tylko na niską temperaturę powietrza panującą w pomieszczeniu. Na pogorszenie ich kondycji zdrowotnej negatywnie wpływa także zbyt szybki przepływ powietrza. Prowadzi on do nadmiernego wychłodzenia organizmu co zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji. Systemem doprowadzania świeżego powietrza, który praktycznie uniemożliwia wystąpienie przeciągu jest system DiffAir oferowany przez firmę Big Dutchman. Jego ideą jest zastosowanie w pomieszczeniu tzw. sufitu oddychającego – wykonany on jest z perforowanej płyty, która na całej powierzchni pokryta jest specjalnym rodzajem wełny mineralnej. Płyta DiffAir wykonana może być z PVC lub aluminium. Konstrukcja aluminiowa ma tą przewagę, że jest całkowicie niepalna. Zastosowana w suficie wełna mineralna umożliwia ograniczony, ale równomierny przepływ powietrza na całej powierzchni sufitu.

Działanie systemu jest bardzo proste. Podciśnienie generowane przez kominy wyciągowe, sprawia, że powietrze zasysane jest na poddasze przez otwory pod okapem. Następnie przenikając przez wełnę ogrzewa się i wnika do środka pomieszczenia. Rozwiązanie to ma nad konkurencyjnymi systemami kilka zalet: przede wszystkim gwarantuje równomierne doprowadzenie świeżego powietrza w każdym miejscu pomieszczenia. Nie ma ryzyka, że wymiana powietrza będzie w pewnych strefach niedostateczna. Praktycznie niemożliwe jest również doprowadzenie do wystąpienia przeciągu. W odróżnieniu od innych systemów nie ma także konieczności wstępnego ogrzewania powietrza. Dodatkowa zaleta, to brak ograniczeń jeśli chodzi o wymiary budynków. Ważna jest jedynie wysokość pomieszczenia, która powinna mieścić się w zakresie 2,4 – 3,0 m.

System ten ma jednak także swoje wymagania. Najważniejszym z nich jest konieczność izolacji termicznej dachu. Jeżeli jej nie zastosujemy w okresie letnim grozi nam drastyczne podwyższenie temperatury w chlewni.