Ceny w większości krajów UE  w tym tygodniu utrzymały się na poziomie z poprzedniego 35 tygodnia 2012 r. Jednak Stowarzyszenie Niemieckich Producentów Trzody Chlewnej podkreśla, że - w tym tygodniu można zauważyć mniejszą ilość ubojów, do czego przyczynia się kończący się sezon grillowy. Mimo tego na razie nie wpływa to na poziom cen wieprzowiny w Niemczech.

Stowarzyszenie zwraca również uwagę na to, że obecny poziom cen wieprzowiny jest korzystny, jednak niepokojące są nadal rosnące ceny pasz, które nie służą poprawie opłacalności chowu świń. W efekcie do niemieckich skupów trzody chlewnej trafiają tuczniki w niższych wagach ubojowych, nawet poniżej standardowych wag rzeźnych w wielu krajach europejskich.

W tym tygodniu najbardziej wyraźny wzrost cen tusz wieprzowych odnotowano we Francji, gdzie cena wzrosła prawie o 6 eurocentów w porównaniu do poprzedniego 35 tygodnia br. W Hiszpanii ceny nadal są wysokie, ponieważ na tamtejszym rynku w ofercie sprzedaży ciągle jest mało świń. Wszystko za sprawą panujących tam upałów przyczyniających się do wydłużenia okresu tuczu.

Poniżej przedstawiamy ceny tusz wieprzowych w poszczególnych krajach UE.