Szybkość wykrycia samic ciężarnych zawsze przekłada się na zysk hodowcy. Dzięki ekspresowej ocenie stanu zwierzęcia, o wiele skuteczniej można zarządzać procesem rozrodu w stadzie, wykrywać samice, które zostały nieskutecznie zainseminowane lub pokryte.

Posiadając własne USG, zmniejsza się również ryzyko przeniesienia do stada chorobotwórczych zarazków z innej hodowli. W przypadku, gdy oceny dokonuje weterynarz własnym USG, które wcześniej było wykorzystywane w innych gospodarstwie, to rośnie ryzyko przeniesienia nowych patogenów. Posiadając własny aparat USG eliminujemy kolejną drogę zawleczenia nowej choroby do stada.

Parwowiroza, grypa, salmonelloza, chlamydioza, bruceloza, pryszczyca czy zjadliwe rotawirusy i cirkowirusy to tylko kilka przykładów chorób zakaźnych i patogenów chorobotwórczych, od których tylko przy najwyższym poziomie bioasekuracji, jest szansa uchronić stado. Ten sam sprzęt, niestarannie dezynfekowany, stosowany w wielu różnych hodowlach, to jedna z najczęstszych dróg przenoszenia chorób zakaźnych z chorego stada na zdrowe.

SonoFarm mini posiada zapasową baterię, która ładuje się 2,5 h, a pracuje długo, bo aż 6 h. Urządzenie jest też przyjazne w użytkowaniu waży zaledwie 1000 g, po odłączeniu baterii jest wodoodporne i ma opcję wymiany sondy.

Decydując się na SonoFarm mini, w zależności od gatunku stada, można wybrać najodpowiedniejszą sondę, aż z 3 dostępnych.

Koszt urządzenia to 9,9 tys. zł netto. SonoFarm mini został nagrodzony Złotym Medalem podczas tegorocznych targów Ferma w Łodzi.

DRAMIŃSKI S.A. to polska firma z 28-letnią tradycją w projektowaniu i produkcji sprzętu elektronicznego dla medycyny, weterynarii i rolnictwa.