Za nami pierwszy dzień Targów Ferma – największej imprezy targowej dedykowanej dla rolników wyspecjalizowanych w produkcji bydła mlecznego i mięsnego, trzody chlewnej i drobiu. Tak jak przed rokiem, targi odbywają się w halach Expo i MOSiR w Łodzi. Na 15 tys. m2 powierzchni wystawienniczej zapoznać się można z ofertą 250 wystawców związanych z zaopatrzeniem rolnictwa, w tym firm paszowych, hodowlanych, czy związanych z budową, wyposażeniem i higieną budynków inwentarskich.

Targi Ferma, to także okazja do uczestnictwa w debatach, i wykładach prowadzonych przez największych specjalistów z branży. W czasie pierwszego dnia wykładów posłuchać można było między innymi o profilaktyce mastitis na etapie zasuszania krów mlecznych, żywieniu krów w technice TMR i PMR, produkcji trzody chlewnej w obliczu wycofania tlenku cynku czy walce salmonellozą u drobiu.

Nie mniej ciekawie zapowiada się jutrzejszy dzień. W czasie sesji wykładowych dla producentów bydła i trzody chlewnej dowiemy się miedzy innymi o aktualnej sytuacji związanej z występowaniem afrykańskiego pomoru świń, o możliwościach profilaktyki pleuropneumonii u trzody chlewnej, a także o prawidłowym żywieniu krów zasuszonych i wpływie nawożenia na skład botaniczny runi łąkowej. W programie drugiego dnia imprezy znaleźć można również debatę na temat nowego prawa wodnego oraz forum polsko – ukraińskie dotyczące możliwości współpracy pomiędzy obydwoma rynkami. Impreza potrwać ma do niedzieli.

Jak przewiduje organizator, w ciągu trzech dni, targi odwiedzi około 31 tys. osób.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego stoiska, które znajduje się w górnym foyer, niedaleko sal wykładowych.