Już w najbliższy czwartek odbędzie się kolejna, trzecia już edycja konferencji „Nowoczesna produkcja – świnie”. Po dwóch latach naszej obecności w Licheniu Starym, tym razem zmieniliśmy lokalizację wydarzenia: tegoroczna edycja spotkania odbędzie się w miejscowości Włoszakowice, położonej w powiecie leszczyńskim. Nie zmieni się jednak formuła wydarzenia. Tak jak w przypadku poprzednich dwóch edycji z pewnością nie zabraknie zażartych dyskusji, jak i ciekawych prelekcji.

Stałym elementem naszych corocznych spotkań jest debata, w której zaproszeni eksperci poruszają najważniejsze bolączki krajowej produkcji świń. Także w tym roku nie zabraknie znanych nazwisk. Swoją obecność w debacie zapowiedzieli między innymi dr Tomasz Schwarz z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr Marian Kamyczek z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Pawłowicach, czy Paweł Wróbel – znany specjalista chorób świń. Podczas debaty poruszą oni między innymi takie aspekty jak: problem ASF-u, możliwości rozwoju eksportu krajowej wieprzowiny czy poprawę konkurencyjności krajowej produkcji prosiąt. Debata będzie także niepowtarzalną okazją na zadanie eksportom pytań na interesujące Państwa tematy.

Równie ciekawie zapowiada się wykładowa część konferencji. Szczególne zainteresowanie wzbudzić powinna prelekcja Aleksandra Dargiewicza z Krajowego Związku Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej, w którym omówi problem wysokiego importu prosiąt do kraju, a także kwestię tuczu kontraktowego. Z kolei dr Marian Kamyczek skupi się w swojej prezentacji na tematyce bieżącej opłacalności produkcji żywca wieprzowego i możliwościach jej poprawy.

W czasie spotkanie nie może także zabraknąć czysto praktycznych tematów związanych z nowoczesnym chowem świń. W swoim wykładzie dr Tomasz Schwarz skupi się na problemie ograniczenia kosztów żywienia świń, a Paweł Wróbel odpowie na pytanie, jak ograniczyć ryzyko występowania problemów zdrowotnych w tuczu świń.

Przede wszystkim zaś, nadchodząca konferencja będzie okazją do spotkania z innymi producentami i na wzajemną wymianę doświadczeń. Liczymy na Państwa obecność i serdecznie zapraszamy!

Zarejestruj się już dziś!

Zgłoszenia przyjmujemy również pod numerem telefonu: 517 022 454 - od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00