Jak wynika z naszej redakcyjnej sondy, ostatni tydzień przyniósł spadek cen tuczników. Dotknął on przede wszystkim rolników sprzedający wyhodowane zwierzęta w wadze bitej ciepłej - w tym przypadku ceny tuczników spadły o kilkanaście groszy. Mniejsze korekty odnotowano w przypadku cen tuczników w wadze żywej. Sytuacja z bieżącego tygodnia potwierdza niestety nasze obawy, że minione podwyżki miały wyłącznie charakter sezonowy związany z przedświątecznym wzrostem zapotrzebowania na wieprzowinę. 

Ceny tuczników w wbc

Według danych z kilkunastu punktów skupu trzody chlewnej ceny tuczników w wadze bitej ciepłej wynoszą obecnie średnio 5,67 złotych netto za kilogram klasy E. Oznacza to, że w porównaniu z ubiegłym tygodniem ceny tuczników spadły o 14 groszy. Stawki wahają się w granicach 5,45 - 6,00 zł netto za kilogram. 

Ile kosztuje żywiec wieprzowy?

Mniejsze spadki odnotowaliśmy z kolei w przypadku cen żywca wieprzowego. Kilogram tucznika w wadze żywej kosztuje obecnie średnio 4,36 zł netto za kilogram, co oznacza że w porównaniu z ubiegłym tygodniem ceny żywca spadły o 4 grosze. Stawki wahają się w granicach 4,17 - 4,80 zł netto za kilogram. 

Sprawdź aktualne notowania cen tuczników!