"Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich upoważnił lokalnych importerów/dystrybutorów do zakupów w ramach budowania strategicznej rezerwy żywności. W chwili obecnej (31.03) jest możliwe natychmiastowe zamówienie do 100 ton mięsa z certyfikatem halal (kurczak, wołowina, baranina) z dowozem lotniczym zorganizowanym przez stronę ZEA" - poinformował resort.

Polscy producenci mogą zgłaszać swoje zainteresowanie bezpośrednio do Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Dubaju (michal.bakula@paih.gov.pl).

Kilka dni temu ministerstwo rolnictwa udostępniło na swojej stronie zakładkę "możliwości eksportowe", w której znajdują się informacje o nowych możliwościach eksportu polskich produktów rolno-spożywczych na rynki zagraniczne. Taka inicjatywa ma pomóc w sprzedaży polskich produktów w czasie kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Resort podkreśla, że wykorzystanie tych możliwości zależy już od samych przedsiębiorców i eksporterów.

W zakładce znajdują się także dwie inne oferty zakupu żywności. Indonezja poszukuje czosnku i cebuli, a Singapur - m.in. świeżych i mrożonych warzyw, produktów mlecznych i makaronów.