"Nasz Dziennik" poinformował, że twórcy inicjatywy mają rok na zebranie minimum miliona podpisów w co najmniej siedmiu krajach Unii Europejskiej. Jeżeli im się to uda, to Komisja Europejska będzie musiała rozpatrzyć wniosek w tej sprawie.

Inicjatywa obywatelska pod nazwą "End The Slaughter Age", czyli "Koniec epoki rzezi", jest - w ocenie "ND" - "kolejną próbą stworzenia w Europie lewicowej utopii".

Stres cieplny zjada Twoje zyski? Weź udział w bezpłatnym webinarze "Farmera"!

Zdaniem "ND" twórcy nowej inicjatywy obywatelskiej "straszą wizją katastrofy klimatycznej, za którą rzekomo odpowiadają rolnicy, a szczególnie hodowcy zwierząt". Jak czytamy, inicjatorzy akcji - zdaniem autorów artykułu - konsumentów mięsa oskarżają o niszczenie planety. A w zamian - twierdzi "ND" - proponują, aby UE postawiła na mięso komórkowe tworzone w laboratoriach oraz dania warzywne, które mają imitować mięso.

Gazeta przytacza komentarz prof. Romana Niżnikowskiego z Katedry Hodowli Zwierząt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w ocenie którego jest to "plan zniszczenia rolnictwa - nie tylko hodowli zwierząt, ale też producentów pasz".