W uprawach pszenicy ozimej i jarej preparat stosuje się przeciwko mączniakowi prawdziwemu zbóż i traw, brunatnej plamistość liści, rdzy brunatnej pszenicy, septoriozie liści, septoriozie plew, fuzariozie kłosów, czerni kłosów. W uprawach żyta z kolei na rdzę brunatną i rynchosporiozę zbóż. Zalecana dawka to 0,8 - 1 l/ha. Środek należy stosować głównie zapobiegawczo lub natychmiast po zaobserwowaniu pierwszych objawów chorób, od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia.

Stosowanie łączne w pszenicy (mączniak prawdziwy zbóż i traw, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy, septorioza liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów, czerń kłosów) to Ascom 250 SC - 0,6 l/ha + Artea 330 EC - 0,4 l/ha. Mieszaninę środków aplikuje się od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia. Środek Ascom 250 SC w mieszaninie ze środkiem Artea 330 EC działa zapobiegawczo, interwencyjnie i wyniszczająco.
W jęczmieniu jarym i ozimym preparat stosuje się przeciw mączniakowi prawdziwemu zbóż i traw, plamistości siatkowej, rynchosporiozie zbóż, rdzy jęczmienia, fuzariozy kłosów. Zalecane dawki: Ascom 250 SC - 0,6 l/ha + Artea 330 EC - 0,4 l/ha. W uprawach pszenżyta jarego i ozimego (mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna pszenicy, rynchosporioza zbóż, brunatnaplamistość liści, septorioza liści, septorioza plew, fuzarioza kłosów) zalecana dawka wynosi Ascom 250 SC - 0,6 l/ha + Artea 330 EC - 0,4 l/ha.

W rzepaku ozimym na takie choroby jak szara pleśń i czerń krzyżowych dawka wynosi 0,8 - 1 l/ha, a na zgniliznę twardzikową 1 l/ha. Środek stosuje się zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób, od początku do końca fazy kwitnienia.

Preparat stosuje się również w wypadku warzyw: cebuli, fasoli szparagowej, grochu, kapusty głowiastej, kapusty pekińskiej, kalafioru, marchwi, sałaty w uprawie polowej, pomidorów w uprawie polowej, pora, selera, a także w papryce w uprawie tunelowej i sałacie pod osłonami.