Dursban Delta 200 CS ma taką samą substancję aktywną - chloropiryfus, jak jego poprzednik Dursban 480 EC. Różni się za to formulacją, zawartością substancji czynnej i zakresem stosowania - uprawami i agrofagami.

Dursban Delta 200 CS jest środkiem owadobójczym w postaci zawiesiny kapsuł do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących.

W uprawie rzepaku ozimego preparat działa w dawce 1,5 l/ha na chowacza brukwiaczka i czterozębnego. Zabieg wykonuje się 7-10 dni po pierwszych nalotach szkodników, nie można go aplikować w czasie kwitnienia rzepaku. Aplikuje się też go w tej samej dawce na słodyszka rzepakowego. Najlepszym terminem jest wówczas faza zwartego kwiatostanu, po wystąpieniu chrząszczy na plantacji.

W rzepaku jarym Dursban Delta 200 CS stosuje się w dawce 1,5 l/ha przeciwko słodyszkowi i chowaczowi czterozębnemu, w fazie zwartego kwiatostanu, po wystąpieniu chrząszczy.

Preparat aplikuje się też w uprawie buraków cukrowych na śmietkę ćwiklankę. W tym przypadku dawka jest wyższa i wynosi 2,5 l/ha. Opryskiwać należy zgodnie z sygnalizacją to jest w okresie wylęgania się larw pierwszego pokolenia. Zabieg zwalczania szkodnika w burakach cukrowych wykonywać trzeba na rośliny, które wykształciły co najmniej 2 liście właściwe, każdy o wielkości minimum 12 mm.

Dursban Delta 200 CS stosuje się też w ogrodnictwie do ochrony przed szkodnikami takich upraw jak: kapusta głowiasta, rozsada kapusty białej produkowanej w doniczkach ziemnych, kalafior i brokuły.