Agrisem Maximulach w wersji półzawieszanej o szerokości 4,5 m (dostępny jest również agregat w tej wersji podwozia o szer. 6 m), jest wyposażony w 8 opatentowanych ostrzy TCS 550 z przesuniętą końcówką dla głębokiego napowietrzania i drenażu gleby oraz 37 talerzy służących do przygotowania powierzchni gleby pod siew.

W najnowszym modelu agregatu pół zawieszanego Agrisem Maximulach Serii 3, wysokość ramy została zwiększona o 20 proc. – do 1,05 m. Ponadto zmiany dotyczą umieszczenia ostrzy, które są teraz ustawione naprzemiennie, tak aby ułatwić maszynie pracę przy dużej ilości resztek pożniwnych, na przykład na polu po kukurydzy.

Uniwersalność Maximulcha przejawia się tym, że można go stosować zarówno przed siewem jak i po żniwach, jako szybko pracujący agregat ścierniskowy z niezależnie pracującymi tarczami talerzy – także w zestawieniu z siewnikiem poplonów DS. 200-500.

Maszyna może pracować również przed siewami, kompleksowo przygotowując glebę w technologii uprawy uproszczonej. Głęboko pracujące zęby spulchniają glebę tworząc głębokie szczeliny, pozytywnie wpływające na późniejszy rozrost korzeni zasianych roślin. Płytko pracujące talerze przygotowują wierzchnią warstwę pod siew.

- Agregaty Maximulch pozwalają na jednoczesne wykonanie dwóch zabiegów: talerzowania i spulchnienia gleby. Gleba pod siew jest przygotowywana za jednym przejazdem. Talerze pracują płytko, intensywnie spulchniają glebę i przygotowują ją pod siew. Talerze najczęściej ustawiane są do pracy na głębokość do 6 cm, a zęby: 25-35 cm – mówi Grzegorz Wołodźko z firmy Agrisem.

- Nasze doświadczenia z pracy tymi maszynami są bardzo pozytywne. Klienci mieli jedynie zastrzeżenia co do uprawy po kukurydzy. Wysłuchaliśmy ich opinii i zastosowaliśmy zmiany, dzięki którym teraz już nie ma tego problemu – dodaje.

Nowością jest także możliwość hydraulicznego składania wału na maszynę (wersje zawieszane: 3; 3,5 i 4 m). Ta opcja została zaprezentowana podczas ostatnich targów SIMA w Paryżu na nowych, zawieszanych agregatach talerzowych Disc-O-Mulch i zębowych Agromulch Gold. Składany na maszynę wał przesuwa środek ciężkości w stronę ciągnika, co pozwala im współpracować również z ciągnikami 4-cylindrowymi średniej mocy.