Pierwszy weekend marca w Lublinie należał do rolników. W dniach 4-5 marca 2017 r. na terenie Targów Lublin spotkali się przedstawiciele z branży rolniczej z właścicielami gospodarstw.

– Odnotowaliśmy wzrost powierzchni wystawienniczej, większą niż rok wcześniej liczbę wystawców. Nasze wyobrażenia przerosła także liczba zwiedzających, którzy w tym roku wyjątkowo tłumnie przybyli na wydarzenie – zapewnia Mirosław Wituch, dyrektor projektu ze strony Targów Lublin. W ciągu dwóch dni targowych ekspozycję odwiedziło ponad 27.000 osób. – Targi były udane zarówno dla nas organizatorów, jak i wystawców oraz zwiedzających. Fakt ten potwierdzają wypowiedzi osób z branży. Producenci i dystrybutorzy docenili wysoką frekwencję oraz atmosferę sprzyjającą nawiązaniu kontaktów handlowych, zwiedzający bogatą ekspozycję oraz możliwość poszerzenia wiedzy podczas bardzo interesujących wykładów – tłumaczy Mirosław Wituch.

Targi Rolnicze Agro-Park zostały przygotowane z myślą o przedstawicielach z każdego sektora rolniczego oraz osobach poszukujących nowatorskich rozwiązań i chcących poprawić jakoś wykonywanej pracy w gospodarstwie rolnym. Wydarzenie to stało się miejscem spotkań dla rolników, którzy w atmosferze pozytywnych emocji przygotowują się do nowego sezonu rolniczego.

Tegoroczna edycja po raz kolejny umożliwiła nawiązanie kontaktów sprzedażowych – nie tylko tych związanych z zakupem maszyn, ale też środków do produkcji rolnej, nasion, sadzonek oraz nawiązanie dłuższych współpracy między kontrahentami i rolnikami. Impreza była też okazją do udziału w fachowych seminariach oraz zasięgnięcia porad na temat najnowszej technologii i rozwiązań wykorzystywanych w rolnictwie, uprawie roślin czy chowie zwierząt.

– Targi Rolnicze Agro-Park po raz kolejny wypadły bardzo dobrze – podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Podczas wydarzenia można było zapoznać się z bogatą ofertą maszyn i urządzeń dla rolnictwa, nowościami produktowymi. Prócz bogatej ekspozycji zwiedzający mogli też uczestniczyć w kilku interesujących seminariach oraz przyglądać się konkursowi „Precyzyjny Gospodarz” – dodaje.