Tegoroczna edycja targów Agro Show jest już właściwie za nami. Choć targi oficjalnie zakończą się dopiero o godzinie 13, już wczoraj organizatorzy zaprezentowali wstępne liczby dotyczące imprezy.

- Jeśli chodzi o zwiedzających to do godziny 12.00 (20.09.2015 r.), targi odwiedziło prawie 120 tys. zwiedzających - powiedziała Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Agro Show 2015 rozpoczęło się solidną wichurą w nocy z czwartku na piątek, która wyrządziła drobne szkody na stoiskach wielu firm. Jednak później, targi upłynęły już pod znakiem słonecznej pogody i wysokiej frekwencji zwiedzających.

Zgodnie z zapowiedziami i harmonogramem targów, odbyły się wszystkie wydarzenia towarzyszące Agro Show, m.in. podsumowanie konkursu Bezpieczne gospodarstwo rolne, Młody mechanik na medal czy Mechanik na medal. Jak zapewniają organizatorzy wystawy, sukcesem zakończyła się również Agro Debata, na której podjęto temat problematyki szkolnictwa rolniczego w Polsce.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również Wioska Bezpieczeństwa, w której można było sprawdzić reakcję własnego organizmu podczas symulowanej kolizji samochodowej, odświeżyć swoją wiedzę nt. pierwszej pomocy, czy nauczyć się prawidłowo opatrywać rany. Szczególny nacisk położono jednak na edukację związaną z udzielaniem pomocy osobom, które uległy wypadkom przy zbiornikach do gnojowicy itp.

- Wielu rolników przybyło również na pokazy polowe, na których prezentowano opryskiwacze polowe, pługi obrotowe i ciągniki rolnicze - powiedziała Renata Arkuszewska.

Więcej informacji z podsumowania targów przedstawimy wkrótce po jej oficjalnym zakończeniu.

Serwis specjalny Agro Show