Targi Agro Show odbędą się w dniach 23-26 września – tradycyjnie w Bednarach koło Poznania. Impreza jest organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Podczas 4 dni wystawy rolnicy przybywający do Bednar będą mieli możliwość zapoznania się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa. Na imprezie zaprezentuje się około 800 firm.

Ponadto będą mogli spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji oraz agencji związanych z branżą rolniczą.

Spośród innych wystaw branżowych Agro Show wyróżnia przede wszystkim otwarta przestrzeń - 120 ha na terenie lotniska Bednary - która daje niemal nieograniczone możliwości prezentacji maszyn.

W tym roku będą miały miejsce pokazy agregatów uprawowo-siewnych. Każda prezentacja składać się będzie z dwóch części. Pierwsza odbędzie się na ringu, gdzie zgłoszone do pokazu maszyny zaprezentują się zwiedzającym. Ta część opatrzona będzie profesjonalnym komentarzem.

Następnie wszystkie agregaty uprawowo-siewne przejadą na niewielkie indywidualne poletka o wymiarach 20x100 m2 i tam odbędzie się dalsza ich prezentacja. Tutaj każdy z zainteresowanych rolników będzie mógł indywidualnie dopytać o szczegóły maszyny, zobaczyć ją z bliska, obejrzeć rozwiązania techniczne, zobaczyć jak działa.

Podczas AGRO SHOW odbędą się finały organizowanych przez nas ogólnopolskich konkursów „Mechanik na Medal” (V edycja) i „Młody Mechanik na Medal” (IV edycja), a także ciekawe seminaria skierowane do rolników.

W niedzielę 25 września odbędzie się cykl seminariów na temat zasad bezpieczeństwa. Tutaj oddzielne seminaria dla rolników organizujemy wspólnie z firmą SSAB. Będzie to kontynuacja Wioski Bezpieczeństwa