Sam dział szkolenia AgroTraining został utworzony już w 2008 roku jako miejsce, gdzie szkolenia z zakresu obsługi maszyn Lemken odbywa rocznie 5 tys. pracowników i partnerów handlowych firmy.

Stale rosnące potrzeby w zakresie obsługi szkoleniowej spowodowały, że firma kosztem ponad 5 mln euro wybudowała od podstaw zupełnie nowe centrum szkoleniowe nazwane AgroFarm w odległości 4 km od swojej siedziby w Alpen.

Sama sala szkoleniowa ma powierzchnię 1,4 tys. m2 i podzielona jest na kilka sekcji, w których omawiane są poszczególne grupy produktowe produkowane przez firmę. Są to pługi, maszyny do uprawy ścierniska, siewu oraz opryskiwacze.

Program szkolenia składać się będzie z trzech modułów - części teoretycznej, ćwiczeń praktycznych w salach z wykorzystaniem maszyn oraz serii ćwiczeń praktycznych na przyległym polu testowym.

Firma Lemken podkreśla, że nowe centrum AgroFarm stanowi inwestycję w przyszłość i otwiera nowe możliwości doskonalenia umiejętności pracowników oraz dealerów odpowiadających za sprzedaż maszyn oraz kontakt z klientami.