Opisywany AGT 850 należy do rodziny wyspecjalizowanych miniciągników o mocach od 30 do 60 KM. Ciągnik AGT 850 jest konstrukcją sztywną choć na pierwszy rzut oka może przypominać ciągnik przegubowy.

W przypadku AGT 850, mamy do czynienia z układem klasycznym tj. skrętnymi kołami przednimi. To co jest ciekawe i co sprawia, że można go pomylić z ciągnikiem "łamanym" to to, że cała część przednia (silnik, skrzynia, przednia oś) jest zawieszona wahliwie na części tylnej i może się obracać. Podczas pracy kierowca siedzący w części tylnej pozostaje nieruchomo zaś cała część przednia współpracuje z podłożem tak, jak w przypadku zwykłego zawieszenia przedniej osi.

Nisko położony środek ciężkości ciągników Agromechaniki korzystnie wpływa na poprawę stateczności maszyny a wysunięty przed przednią oś silnik, stanowi naturalną przeciwwagę zwiększającą udźwig tylnego podnośnika.

Model AGT 850 jest wyposażony w czterocylindrowy silnik Lombardini, chłodzony cieczą, o pojemności 2198 cm3 i mocy 50 KM. Dostępna jest również wersja o mocy 60 KM. Więc choć maszyna wygląda niepozornie, dysponuje mocą podobną do podstawowych wersji kompaktowych ciągników rolniczych.

Jako, że ciągnik jest przystosowany do pracy w specyficznych warunkach, został on wyposażony w stały napęd na cztery koła z centralnym mechanizmem różnicowym (blokowanym mechanicznie), aby móc bezpiecznie osiągać maksymalną dla tej maszyny prędkość jazdy 30 km/h.

Można powiedzieć, że skrzynia Agromechaniki jest całkiem wszechstronna, dysponuje 12 przełożeniami do przodu, a za sprawą rewersu także 12 do tyłu. Na minimalnym przełożeniu osiągniemy 0,6 km/h. WOM może pracować z jedną niezależną prędkością 540 obr/min lub 540/750 w opcji.

Układ hydrauliczny jest dość rozbudowany. Bazuje na pompie o wydatku 39,2 l/min i ciśnieniu roboczym 14 MPa (z możliwością przestawienia na 20 MPa). Możemy zażyczyć sobie elektrohydrauliczne sterownie blokadami, dodatkowy rozdzielacz na przód (oprócz dwóch standardowych). Maksymalny udźwig podnośnika kat. I wynosi 1080 kg, przy masie ciągnika 1370 kg (bez obciążników).

Na liście wyposażenia dodatkowego znajdziemy między innymi: wydajniejszą pompę 47,6 l/min, TUZ kategorii II o zwiększonym udźwigu, przedni WOM czy kabinę. To nie wszystko, ciągniki AGT możemy jeszcze bardziej wyspecjalizować np. do pracy w lesie zamawiając fabryczną klatkę bezpieczeństwa, lemiesz do zgarniania czy ochronne okratowanie okien.

W Polsce dystrybucją ciągników Agromechaniki zajmuje się np. firma Sial, a także wielu mniejszych dilerów sprowadzających te maszyny z Węgier, Serbii czy Słowenii. Ceny modelu AGT 850 z kabiną zaczynają się już od 65 tys. zł netto.