Grupy odwiedzających były zorganizowane przez dealerów John Deere i każdy z nich miał ustalony dzień przyjazdu do Zdun. Obecność firm uprawowych uzależniona była od tego, jaki sprzęt jest oferowany przez danego sprzedawcę, czyli np. Kverneland był obecne w te dni, co dealerzy oferujące ich maszyny).

Jeden dzień był przeznaczony na spotkanie z grupą 24 nauczycieli szkół rolniczych, co było uzupełnieniem do zakończonej niedawno Zielonej Szkoły John Deere.

Zupełnie nowa formuła spotkań spodobała się odwiedzającym. To za sprawą udostępnienia gościom wszystkich maszyn, które osobiście prowadzili testując je w pracy. Imprezę, od typowych pokazów polowych wyróżniała możliwość osobistego prowadzenia ciągników i przeprowadzania prac polowych. Jednym z patronów medialnych imprezy był Farmer.

Na dziesięciu stacjach tematycznych, przez każdy dzień prezentacji, rolnicy poznawali pracę i obsługę gamy ciągników, opryskiwaczy, pras i ładowaczy John Deere. Prace polowe były przeprowadzone z urządzeniami uprawowymi renomowanych firm: Kverneland, Pöttinger i Unia Group.

W małych, kilkuosobowych grupach, goście testowali następujące maszyny:
John Deere: ciągniki 5080R, 5090R, 6130 Basic, 6430 Comfort, 6630 Classik, 6630 Premium, 6930 Premium, 6930 Comfort, 7530, 7730, prasy 582, 568 Multicrop i 583, ładowacz czołowy 633, opryskiwacze zaczepiane 840i, 732 oraz najnowszy pojazd użytkowy Gator XUV. Kverneland: pług zagonowy AB 100 4k, pług zawieszany obracalny ES 100 5k, czynną kombinację uprawowo-siewną NGM+DA 3.0m, kultywator ścierniskowy CLM 3.0m.

Poettinger i Unia Group zaprezentowały swoje agregaty uprawowe i uprawowo-siewne oraz pługi.
Dzień prezentacji był uzupełniony spotkaniami zadedykowanymi oponom Trelleborg, gamie środków smarnych John Deere i możliwościom finansowania maszyn w programach John Deere Credit.

Na pytanie, które elementy pokazów podobały się najbardziej, Józef Sulowski odpowiedział, że ciągniki z ładowaczami czołowymi i opryskiwacze. Inni odwiedzający docenili bardziej stacje teoretyczne. - Jest tu kontakt z ludźmi posiadającymi fachowe informacje. Część o olejach i oponach zainteresowała mnie najbardziej. Ogólnie było bardzo ciekawie – mówi Aleksander Lenar.

DSC_0052.JPG

DSC_0034.JPG

DSC_0040.JPG

DSC_0052.JPG

DSC_0051.JPG

AkademiaGrupowe.JPG

 

 

 

źródło: John Deere Polska/farmer.pl