W pierwszych dniach sierpnia 2015 r. swoją działalność w Chinach rozpoczęła firma Amazone Agricultural Machinery (Tianjin) Co. Ltd. Przedsiębiorstwo jest oficjalnym przedstawicielem firmy Amazone na tamtejszym rynku.

Nowe przedstawicielstwo, w pierwszej kolejności będzie służyć jako punkt handlowy i serwisowy, oferujący jednocześnie montaż maszyn Amazone bezpośrednio na miejscu. W dłuższej perspektywie na jego bazie będzie zbudowana sieć dealerska oferująca zarówno sprzedaż, jak usługi serwisowe maszyn Amazone.

Siedzibą chińskiego przedsiębiorstwa jest milionowe miasto Tianjin, leżące około pół godziny jazdy samochodem od Pekinu. Budynek przedstawicielstwa dysponuje halami o powierzchni ponad 3 tys. m². Wartość inwestycji wynosi około miliona euro.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, inwestycja ma się szybko zwrócić - popyt na maszyny Amazone w Chinach jest już teraz bardzo duży. Już dzisiaj ponadprzeciętnie dobrze sprzedają się tu siewniki zwykłe i punktowe oraz wszystkie modele rozsiewaczy nawozów serii ZA.

W przyszłości na rynku chińskim oferowana będzie cała gama produktów: od maszyn do uprawy gleby i siewników, przez rozsiewacze nawozów aż po opryskiwacze. Średnioterminowo Amazone zamierza osiągać w Chinach wyniki sprzedaży liczone dziesiątkach milionów euro.